Font Size

Menu Style

Cpanel

leczenie kanałowe - endodoncja

Kiedy dochodzi do leczenia kanałowego lub kiedy jest ono konieczne?

Ząb zbudowany jest z twardych tkanek, zębiny i szkliwa - otaczają one miazgę zęba w skład której wchodzą między innymi nerwy i naczynia krwionośne. Leczenie kanałowe odnosi się właśnie do leczenia chorób miazgi zęba.  Kiedy próchnica sięga tak głęboko że dochodzi w pobliże tejże miazgi może dojść do stanu zapalnego, a to przebiega często z silnym pulsującym lub ciągłym bólem zęba. Celem tego leczenia jest wyeliminowanie bólu, jego przyczyny, czyli bakterii, które spowodowały zapalenie miazgi zęba, zabezpieczenie przyzębia, czyli dziąsła, ozębnej, okostnej przed zapaleniem lub wyeliminowanie takiego zapalenia oraz poprzez prawidłowe przeleczenie  i wypełnienie wszystkich kanałów (często istnieją kanały dodatkowe, istniejące  kanały są wąskie i zakrzywione) odtworzenie funkcji zęba i zapobieganie jego przedwczesnej utracie. Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb nie daje objawów bólowych i jest dalej wykorzystywany do fizjologicznych funkcji żucia. Należy pamiętać jednak, że ząb martwy jest bardziej kruchy i podatny na przebarwienia niż ząb zdrowy i żywy. Dokładne wyleczenie i wypełnienie kanałów korzeniowych pozwala na długoletnie korzystanie z takiego zęba bez komplikacji - dlatego tak bardzo ważna jest precyzja i dokładność leczenia kanałowego.
Podczas leczenia endodontycznego możemy napotkać wiele utrudnień i komplikacji.  Są to: dodatkowe kanały korzeniowe, zakrzywione kanały korzeniowe oraz niedrożne kanały korzeniowe.
Stosując najnowsze zdobycze techniki w stomatologii możemy eliminować te zagrożenia i zbiżać się do perfekcji w leczeniu endodontycznym. W celu bardzo dokładnej analizy ilości kanałów oraz ich przebiegu stosujemy leczenie endodontyczne przeprowadzane jest za pomocą endometru , tzn. urządzenia, które dokładnie pozwala określić miejsce, do którego kanał korzeniowy powinien zostać opracowany i wypełniony. Pozwala on także ograniczyć ilość koniecznych zdjęć rentgenowskich wykonywanych podczas leczenia. Na miejscu możemy także wykonać konieczne zdjęcia rentgenowskie. Wszystkie etapy leczenia kanałowego wykonujemy precyzyjnie i dokładnie, co gwarantuje naszym pacjentom bezpieczeństwo i pewność leczenia.

Jesteś tutaj: Home leczenie kanałowe